Styrelsen

STYRELSEN

 

 

Styrelsen består av 9-13 personer som väljs på årsmötet i februari varje år. Nu under verksamhetsåret 2018 består styrelsen av 11 personer.

 

Styrelsen sammanträder en gång i månaden med undantag för sommaruppehåll. På dessa styrelsemöten får alla medlemmar som vill delta och yttra sig, men det är endast styrelsen som får vara med och ta beslut.

 

Är du intresserad av att sitta i styrelsen nästa år eller vet du någon som skulle passa bra? Maila valberedningen@skutaby.org

Julia Malmberg

Ordförande

Telefon: 070-843 00 11

Mail: juliam@skutaby.org

Hannes Brinklert

Kassör

Telefon: 070-695 37 38

Mail: hannes@skutaby.org

William Zethelius Sällbom

Ledamot

Telefon: 073-077 91 63

Mail: william@skutaby.org

Elin Grundström

Vice ordförande

Telefon: 070-764 07 77

Mail: elin.grundstrom@svenskakyrkan.se

Julia Sandström

Ledamot

Telefon: 072-250 07 21

Mail: julias@skutaby.org

Svante Rinalder

Ledamot

Telefon: 073-808 98 37

Mail: svante@skutaby.org

Andreas Sjödin

Ordinarie sekreterare

Telefon:

Mail: andreas@skutaby.org

Sophie Edström

Ledamot

Telefon: 070-859 57 05

Mail: sophie@skutaby.org

Emil Carlsson

Ledamot

Telefon: 076-628 81 10

Mail: emil@skutaby.org

Malin Sangfelt

Ledamot

Telefon: 076-555 16 95

Mail: malins@skutaby.org

Douglas Tamm

Ledamot

Telefon: 076-853 60 00

Mail: douglas@skutaby.org

© 2018-2019 Svenska Kyrkans Unga i Täby