Styrelsen

STYRELSEN

 

 

Styrelsen består av 9-13 personer som väljs på årsmötet i februari varje år. Nu under verksamhetsåret 2017 består styrelsen av 11 personer.

 

Styrelsen sammanträder en gång i månaden med undantag för sommaruppehåll. På dessa styrelsemöten får alla medlemmar som vill delta och yttra sig, men det är endast styrelsen som får vara med och ta beslut.

 

Är du intresserad av att sitta i styrelsen nästa år eller vet du någon som skulle passa bra? Maila valberedningen@skutaby.org

 

Nästa gång styrelsen sammanträder är den 18e september kl. 18:00 i Tibble församlingsbyggnad.

Malin Tönne Strömstedt

Ordförande

Telefon: 0763-09 58 06

Mail: malin@skutaby.org

Julia Johnson

Ekonomiansvarig & Kommunikatör

Telefon: 0763-11 00 30

Mail: juliaj@skutaby.org

Victor Wennerberg

Ledamot

Telefon: 0721-81 84 55

Mail: victor.wennerberg@skutaby.org

Oskar Allerstrand

Vice ordförande

Telefon: 0768-60 42 85

Mail: oskar@skutaby.org

Hannes Brinklert

Ekonomiassistent

Telefon: 0706-95 37 38

Mail: hannes@skutaby.org

Elin Grundström

Registerassistent

Telefon: 0707-64 07 77

Mail: elin@skutaby.org

Julia Malmberg

Ordinarie sekreterare

Telefon: 0708-43 00 11

Mail: juliam@skutaby.org

Sophie Edström

Registeransvarig

Telefon: 0708-59 57 05

Mail: sophie@skutaby.org

Julia Sandström

Ledamot

Telefon: 0722-50 07 21

Mail: julias@skutaby.org

Oliver Bredberg

Ledamot

Telefon: 0734-34 88 44

Mail: oliver@skutaby.org

Erik Engström

Kommunikatör

Telefon: 0700-69 99 23

Mail: erik@skutaby.org

© 2016-2017 Svenska Kyrkans Unga i Täby